Grudziądz Informacja Turystyczna w Grudziądzu Nasza Klasa Facebook kucharczykryszardbogdan.blogspot.com

Strona główna / Tom II / Tom II wznowienie

Grudziądz i okolice na starej karcie pocztowej

Z wielką radością i satysfakcją oddaje do rąk czytelników drugi tom albumu ”Grudziądz i okolice na starej karcie pocztowej” ciesząc się jednocześnie, iż pierwszy tom wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców miasta. Zainteresowanie to przerosło oczekiwania.

Z myślą o średnim i młodym pokoleniu, powstaje kolejny, by ukazać minione piękno naszego miasta, które legło w gruzach w 1945 roku. Starszym jego mieszkańcom przypomnieć te fragmenty miasta, które już nie istnieją a w których się wychowali, pracowali, przeżyli swoje smutki, kłopoty i radości.

Utrwalone na dawnych kartach pocztowych i fotografiach widoki ulic oraz krajobrazy Grudziądza i okolic posiadają ponadto olbrzymie znaczenie dokumentacyjne i ikonograficzne.

Niniejszy drugi tom zawiera 102 reprinty wydane po 1890 roku i podobnie jak tom pierwszy składa się z rozdziałów: litografie, widoki z Góry Zamkowej, centrum miasta,, widoki nad Wisłą. Twierdza Courbiera. Natomiast okolice Grudziądza ukazują Grupę, Lisnowo,Michale, Pokrzywo, Gardeja, Szembruk, Radzuń i Mokre.

Albumy te nie ukazałyby się, gdyby nie kolekcjonerska pasja filokartystów – członków GTK i MSD „Pomorze”.

Tom II

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Kontakt

tel. 603 952 819
tel. 56 464 83 93
e- mail:

Więcej informacji